Nazarled Solution IP 68Parlak, şeffaf, yavaş kuruyan; cam görünümde, mükemmel dayanıklı bir poliüretan reçinedir. 

BİZE ULAŞIN

NazarLed Solution IP 68 | Ürün Detayları 


Sararma yapmaz, extra UV özelliklidir. Yavaş kuruyan yapısı ile hava kabarcığı bırakmaz. Hiçbir benzer malzemede olmayan; tek seferde daha kalın dökme imkanı sunar. Her türlü led çubuk ,led spot ,zemin armatürleri ve çeşitli led ekipmanları projektör vb, amaçlı kullanımlar için uygundur. Darbelere dayanıklıdır. 


Ambalaj Şekli:  

2 kg  set: 1kg poliüretan + 1 kg katalizör sertleştirici şeklindedir.


    


Kullanmadan Önce:

·    1 /1  oranında ağırlıkça karışımın yapılması gerekir. Başka hiçbir karışım oranı doğru değildir ve malzemenin kimyasal reaksiyonuna olumsuz etkilemektedir. Kullanılmadan önce sıcak bir ortamda bekletilmesi hava çıkısını kolaylaştıracaktır.  
·    İhtiyacınız kadar karışım yapılmalıdır.
·    Karışım yapılacak kabın geniş ve yayvan olması özelikle tercih edilmelidir. Her kimyasal malzemede olduğu gibi yapılan bu karışımda bir kapta durma süresi  vardır. Bu değer karışım yapılan kabın genişliğine göre değişir. Geniş kaplarda bu süre uzar, dar kaplarda reaksiyon hızlanır. Karışım yaparken buna ayrıca dikkat edilmelidir.    
·    Karışım yapılacak kaba önce sertleştirici sonra da karışım oranı miktarınca reçine koyulması tavsiye edilir. 
·    Malzeme tek yönde hafifçe karıştırılmalıdır, karışımı bittikten sonra geniş bir kaba alınmalı ve ortam sıcaklığına göre 0-15 dakika hava çıkışını tamamlaması için dinlendirilmelidir. 
·    Malzemenin kuruma süresi hava sıcaklığı ve kullanılan yüzeye göre değişiklik gösterir. Ortalama olarak; Dokunma kuruması 5-24 saat ve tam kuruması uygulanan kalınlığa, hacme ve ortam koşullarına göre değişmektedir. 
·    Döküm işleminde ve jelleşme esnasında soğuk ortamda tutma, jelleşmeden sonra sıcak ortam veya ısı gösterilmesi tavsiye edilir. Böylelikle kuruması da hızlanır.  
·    Kuruma sırasında direk güneş ışığına maruz bırakılmamalıdır. 
·    Sözü geçen zamansal değerler (ortam, karışım yapılan kap, karışım yapılan miktar) uygulanacak kalınlığa göre değişiklik gösterir. Hiçbir değer kesinlik ifade etmez. 
·    Tartılacak kabın terazi darası alınmalıdır oran 100 gr poliüretan koyuldu ise 100 gr katalizör koyulmalıdır oran terazisine dikkat edilmeli.
·    Koyulan kabın ıslak nemli olmaması ve daha önce başka kimyasal ile karışmaması dikkat edilmelidir 
·    Led üzerinde döküm sonrası testlerde 1000 k gibi rengi açmaktadır
·    Bu malzemenin dış etkenden led ürünü koruma amacı ve yumuşak dokusu sayesinde led zarar vermemesi ürünün başarılı İtalyan menşei olması sebebiyle uzun yıllardır firmamız satışını yapmaktadır

Gönül rahatlığıyla aydınlatma led projelerinizde kullanabilirsiniz.


NazarLed Solution birçok farklı sektör için de kullanışlı bir ürün olarak tercih edilmektedir. Led projelerinin yanı sıra Ayakkabı, Otomotiv, Mobilya ve Sağlık sektörlerinde de ihtiyaç duyulan bir ürün haline gelmiştir.